Basic Income Day – akce na sociálních sítích

Na 1. květen 2017 připravuje hnutí UBImovement akci na sociálních sítích nazvanou Basic Income Day. Na Facebooku, Twitteru a Tumbleru budou ve stejnou chvíli lidé sdílet své názory s hashtagem #basicincome. Použíjí k tomu i Thunderclap, což je služba, která umožňuje poskytnout svůj účet ke sdílení zpráv v předem smluvený čas.

Thunderclap je strategie pro získání pozornosti. Téma základního přijmu se díky tomu objeví mezi nejdiskutovanějšími tématy dne, díky čemuž se více lidí dozví o možnosti zavedení základního příjmu jako skutečného řešení současných problémů existenční nejistoty, chudoby a nezaměstnanosti.

Z průzkumů veřejného povědomí je zřejmé, že o něm mnoho lidí ještě neslyšelo vůbec (to říká 17% evropanů), nebo nevědí, co se tím přesně myslí a jak by to mohlo fungovat (dalších 25%). Podobná akce tedy může být užitečná pro získání většinové podpory v dalších zemích.

Pokud se chcete této akce také zúčastnit, použijte 1.5. hashtag #basicincome, nebo se připojte k Thunderclapu zde: https://www.thunderclap.it/projects/54847-basic-income-day-is-1st-of-may

Více informací na http://basicincomeday.com/