Rakousko: Majitel továrny na čokoládu vysvětluje výhody základního příjmu

zotterZnámý rakouský podnikatel Josef Zotter v nedávném rozhovoru pro deník Der Standard vysvětlil, proč podporuje nepodmíněný základní příjem. Jeho hlavním argumentem je, že by osvobodil lidi od existenčních starostí a umožnil by tak novou vlnu inovace. „Lidé by měli právo si odpočinout a získali by více svobody. Také bychom už nemuseli řešit otázku, zda někdo smí odejít do důchodu v 62, nebo až v 65 letech“.

Zkušenosti z lokáních experimentů se základním příjmem, které byly doposud provedeny, potvrzují Zotterovu teorii o podpoře inovace. Mezi přínosy pro místní komunitu bývá mimo jiné pozorován také překvapivý nárůst drobného podnikání. Ukázalo se totiž, že mnoho lidí, kteří by nyní chtěli začít podnikat, s tímto krokem váhá kvůli zcela oprávněné obavě z rizika, které pro ně představuje možná ztráta všech příjmů. Základní příjem by skutečně mohl podpořit inovaci, protože by umožnil všem zvolit si možnost, která je nyní dostupná pouze lidem, kteří již jsou dostatečně finančně zajištění. Kdokoli by se mohl rozhodnout zkusit uskutečnit svou vizi, aniž by si dělal starosti s tím, jak zaplatí nájem.

Výše zmíněného rozhovoru pro Der Standard se účastnil také rakouský ministr financí Hans Jörg Schelling, člen konzervativní strany Österreichische Volkspartei. Na otázku, zda tento návrh také podporuje, odpověděl: „samozřejmě, že jsem proti tomu. Většina Rakušanů je velmi spokojena se svým zaměstnáním. Výkonnost musí být odměňována“.

Stejně jako německý podnikatel Götz Werner, i Zotter se domnívá, že by základní příjem mohl být financován zvýšením spotřební daně, a ostatní daně by měly zůstat nízké, aby byla zajištěna mezinárodní konkurenceschopnost rakouských firem.

Josef Zotter se narodil v roce 1961. Vlastní továrnu na čokoládu ve městě Riegersburg, ve které nyní pracuje 160 lidí. O základním příjmu píše i ve své knize Kopfstand mit frischen Fischen – Mein Weg aus der Krise.

Originál článku: http://www.basicincome.org/news/2015/08/austrian-chocolate-zotter-basic-income/

Ilustrační obrázek: VC Wissensküche, 10. April 2013, Gössl Gwandhaus by salzburger.land [CC BY-SA 2.0], via Flickr